Anhydritové podlahy - Probeton s.r.o. České Budějovice

Anhydritová směs pro lité podlahy představuje novou generaci podlahových hmot pro vnitřní použití v novostavbách i rekonstrukcích bytových a kancelářských objektů pro plovoucí potěry, podlahová vytápění apod.

Anhydritový tekutý potěr představuje technologicky vyzrálý hospodárný systém, ve kterém tvoří dodávky a položení jeden technologický celek.

Anhydrit tvoří s vodou, pískem a přísadami vysoce tekutou homtu, která po položení tvrdne tak rychle, že je pochozí po 24-48 hodinách a zatížitelnost je po 4-5 dnech. Anhydritový potěr je po vytvrdnutí hladký  a bez trhlin od smrštění (nedeformuje se do miskovitého tvaru). I velké plochy lze pokládat bez dilatačních spár. Dělící spáru je vhodné vytvořit při přechodu mezi různými výškami potěrů a při přechodu mezi plochami s podlahovým topením a bez topení.

Anhydritový potěr spojuje vynikající stavebně-fyzikální parametry (pevnost tlaku dle požadavku-minimálně 20 nebo 30Mpa, pevnost v tahu za ohybu minimálně 5Mpa) s optimálními vlastnostmi pro pokládání. Tekutý angydritový potěr zaručuje po dobu své zpracovatelnosti min. 3 hodiny snadné, hospodárné a velmi rychlé položení, při němž odpadá fyzicky těžká tělesná práce. Tuhnutí neovlivňují nízké ani vysoké teploty a potěr lze aplikovat i v zimním období do -5°C. Po vylití podlahové směsi se místnost musí zabezpečit proti průvanu.

Díky sníženému množství vzduchových bublin a vysoké hustotě je výhodný pro podlahová vytápění, neboť snižuje oproti betonu odpor prostupu tepla a teplo odvádí do vytápěného prostoru rychleji. Obalení topných vedení je homogenní a dokonalé.